ROIDno-2021-1035
Määräaikaan mennessä tehtävään haki kaksi henkilöä. Ruokapalvelupäällikkö ja palveluohjaaja sekä hyvinvointialueen ruokapalvelujohtaja haastattelivat molemmat tehtävään pätevät hakijat. Keittiömestarin toimi (17840008) siirtyy 1.1.2023 alkaen Lapin hyvinvointialueelle.
Valintaryhmä esittää keittiömestarin toimeen nro 17840008 valittavaksi henkilön. Perusteluna, että hakija täyttää hyvin tehtävään toteuttamiseen määritellyt ehdot ja hänellä on toista hakijaa enemmän kokemusta ja osaamista suuren tuotantokeittiön toiminnasta.
Ruoka- ja puhtauspalveluiden keittiömestarin toimeen vakanssi nro 17840008 on myönnetty täyttölupa (palvelualuepäällikön henkilöstöpäätös 1.6.2022 § 9).
Keittiömestarin toimi on ollut haettavana ajalla 5.-19.10.2022 sähköisesti osoitteessa www.kuntarekry.fi, rovaniemen kaupungin internet-sivut ja oma sisäverkko sekä TE-toimiston sivuilla.
Päätän valita ruoka- ja puhtauspalvelun avoinna olleeseen keittiömestarin toimeen nro 17840008 henkilön.
Tehtäväkohtainen palkkaus määräytyy KVTES:n mukaan
Valinta on ehdollinen, kunnes valittava henkilö on toimittanut hyväksyttävän lääkärintodistuksen terveydentilastaan.